حل مسائل وکلا منتج به حل مسائل مردم مى گردد

به گزارش وبلاگ سیناپارسه، رییس مرکز وکلای قوه قضاییه با بیان اینکه نهاد و نظام وکالت و کلیت عملکرد نهاد وکالت در کشور بیمارى هایى دارد، گفت: اعتقاد دارم که حل مسائل وکلا منتج به حل مسائل مردم مى گردد.

حل مسائل وکلا منتج به حل مسائل مردم مى گردد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ سیناپارسه، على بهادرى جهرمى، رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمى و مشاوران خانواده قوه قضاییه در نشست هم اندیشى وکالت تخصصى گفت: قصد داریم این جلسات را آغاز تشکیل شوراى سیاستگذارى وکالت تخصصی قرار دهیم.

رییس مرکز وکلاى قوه قضاییه در ادامه اظهار داشت: کسی نیست که نپذیرد نهاد و نظام وکالت و کلیت عملکرد نهاد وکالت در کشور بیمارى هایى دارد.

وى با بیان اینکه دنبال مقصر نیستیم، اظهار کرد: به عنوان یکى از نهادهاى فعال مکلفیم براى حل این بیمارى ها برنامه داشته باشیم.

بهادرى جهرمى با بیان اینکه باید با همکارى نهاد وکالت مسائل را حل کنیم، اذعان کرد: اعتقاد دارم که حل مسائل وکلا منتج به حل مسائل مردم مى گردد.

وى اضافه کرد: متاسفانه وکالت در کشور ما در سطح عمومى باقی مانده است. باید این عقب ماندگى را جبران کنیم. مى طلبد که براى این موضوع تدبیرى داشته باشیم.

وى با تاکید بر لزوم تخصص گرایى در امر وکالت گفت: در حال حاضر زیرساخت با پیشنهاد اصلاح تعرفه که از سوى مرکز به ریاست قوه قضاییه داده شد، آماده شده است.

رییس مرکز وکلاى قوه قضاییه در ادامه گفت: نه مجلس نه دولت و نه نظام قضاوت با نهاد وکالت پدرکشی ندارد و اگر نهاد وکالت در جهت منافع ملى همدل و جدى جلو بیاید حتما حمایت مى گردد.

بهادر جهرمى در ادامه مطرح نمود: ضروری است در حوزه وکالت تخصصى یک پازل آرمانى تهیه گردد و اگر احتیاج به اصلاح قانون است، قانون را اصلاح کنیم.

وى گفت: انشالله این آغاز یک حرکت تخصصى در نهاد وکالت باشد و بقیه آسیب ها و نوآورى ها نیز جلو رود.

رییس مرکز وکلاى قوه قضاییه اظهار داشت: با موضع گیرى هاى اخیر کانون وکلاى مرکز با همدلى مى گردد براى خیلى از مسائل نهاد وکالت برنامه ریزى کرد.

بهادرى جهرمى در بخش پایانى سخنان خود بیان نمود: رویه مرکز این بوده که همیشه بر روش صاحبنظران و متخصصان برخورد کند و از نظرات آن ها بهره ببرد.

در ادامه این نشست هر یک از حاضرین نظرات و دیدگاه هاى خود را پیرامون موضوع وکالت تخصصى بیان نمودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حل مسائل وکلا منتج به حل مسائل مردم مى گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مسائل وکلا منتج به حل مسائل مردم مى گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید